Özel Tarsus SEV İlkokulu’nda ‘Kütüphane Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde Kitaplar Konuşuyor” temalı kitap defilesi bu yıl ilk kez gerçekleştirildi.

Kitap okumanın ve kütüphanenin ne kadar önemli ve değerli olduğunun anlatıldığı bu etkinlikte öğrencilerimiz okudukları kitaplardaki karakterleri canlandırarak kitapların sesi oldular. Karakter canlandırmanın yanı sıra okudukları kitapların konularına da değinen öğrencilerimiz dinleyenlerde merak uyandırarak onları kitap okumaya teşvik ettiler. Kitapların sihirli yolculuğuna çıkılan bu defilede öğrencilerimiz “Herkes Dost Der Kitap İçin” şarkısını seslendirerek gösterilerini bitirdiler.

Kitapları diğer okullardaki arkadaşlarına tanıtmak ve onlara sevdirmek adına öğrencilerimiz aynı zamanda kardeş okulumuz olan Sakarya İlkokulu’na ziyarette bulunarak okulumuzda yaptıkları projeyi kardeşleriyle paylaştılar. Onlara kitap hediye ederek topluma olan sosyal sorumluluk görevlerini de yerine getirmiş oldular.

Kitap okumayı seven minik dostlar ise beğeniyle izledikleri gösteride mutluluklarını dile getirdiler ve öğrencilerimizi misafir etmekten büyük keyif aldılar.

Öğrencilerimiz, keyifle hazırladıkları bu proje sayesinde kitap okumaya karşı daha da istekli hale geldiler.