“İnsanın bedeni ruhunun resmidir…”
 
Ludwig Wittgenstein (Avusturyalı filozof)
 
 
Çocuklar zihinsel yetenek ve ilgileri gibi bedensel güç ve eğilimleriyle de farklılık gösterir. Aynı boy ve kiloda olan çocuklar arasında dahi fiziksel performans farkı olabilir. Çocuğun kendinin farkına varmasının ilk yolu,ona bedenini tanıtmakla başlar.Beden eğitimi dersi bunun için en ideal yoldur .
 
Beden eğitimi sadece bedensel zekânın değil, içsel zekâ ve sosyal zekânın da gelişmesine katkıda bulunur. Beden eğitimi programı ile öğrenciler;
 
• Ölçülü, planlı ve disiplinli çalışmayla bireysel performanslarının geliştiğini
• Takım oyunlarının yapıcı, yaratıcı ve sosyal ilişkilere dayandığını
• Ortak hedefe doğru ilerlerken sorumluluk almak, liderlik etmek ya da lideri izlemek gerektiğini
• Sporda başarının temelinde, diğer branşlarda olduğu gibi- kendine güvenin şart olduğunu öğrenirler.
 

 

1- OKUL TAKIMLARI

* Küçük Erkekler Baketbol Takımı

* Yıldız Kız Voleybol Takımı

* Küçük Erkekler Futsal Takımı

* Yıldız Erkekler Futsal Takımı

* Küçük Kızlar Step Aerobik Takımı

* Yıldız Erkekler Satranç Takımı

* Küçük Kız Eskrim

* Yıldız Erkek Karete

* Yıldız Erkek Okçuluk

* Küçük Erkek Okçuluk

* Küçük Erkek Yüzme

 

2- SPOR KULÜPLERİ

* Basketbol Kulübü

* Voleybol kulübü

* Tenis Kulübü

* Futbol Kulübü

* Okçuluk Kulübü

* Zumba & Pilates Kulübü

* Oryantiring Kulübü

                                                                             

3- Okul veya kulüp takımlarının katıldıkları özel turnuvalar/yarışmalar/ meb yarışmalarının isimleri

 * Küçük Erkek Basketbol Takımı :

- Okul Sporları Küçük Erkek Basketbol İlçe Birinciliği  ( İlçe Birincisi )

- Okul Sporları Küçük Erkek Basketbol İl Birinciliği ( İl Birincisi )

- Okul Sporları Küçük Erkekler Basketbol Grup Elemeleri ( Grup Birincisi )

- Okul Sporları Küçük Erkekler Basketbol Türkiye Yarı Finali ( Grup Dördüncüsü )

* Voleybol Takımı :

- Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol İlçe Birinciliği ( grup birincisi )

- Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol İl Birinciliği ( grup ikincisi )

* Step Aerobik Takımı :

- Okul Sporları Step Aerobik İl Birinciliği ( İl İkinciliği )

* Futsal Takımı :

- Okul Sporları Küçük Erkek Futsal İlçe Birinciliği  ( grup üçüncüsü )

- Okul Sporları Yıldız Erkekler Futsal İlçe Birinciliği ( Grup İkincisi )

 - Okul Sporları Yıldız Erkek Futsal İl Birinciliği ( il grup  üçüncüsü )

* Eskrim :

- Okul Sporları Küçük Kız Eskrim (Epe) ( İl Birinciliği )

* Satranç :

- Okul Sporları Yıldız Erkek Satranç Takımı ( il altıncısı )

* Yüzme :

-  Okul Sporları Küçük Erkek Yüzme  ( 50m. Serbest stil yüzme il ikinciliği, 50m. Sırtüstü yüzme il ikinciliği, 100m.  Serbest stil yüzme il ikinciliği, 50m. Kelebek yüzme il ikinciliği )

 

5- OKUL TAKIMLARINI ÇALIŞMA PLANI

*  Basketbol Takımı : Pazartesi 14.55 - 16.20 , Cuma 15.35 - 17.30

* Voleybol Takımı : Cuma 15.35 - 17.30

* Step Aerobik Takımı : Perşembe 15.35 - 17.30

* Futsal Takımı : Pazartesi 14.55 - 16.20

* Okçuluk Takımı : Pazartesi 14.55 – 16.20